Oto kilka sposobów na dodanie naturalnych elementów, aby nadać swojemu domowi harmonię i piękno.

Wpuść słońce do środka

Pozwól, aby światło słoneczne skąpało Twoje przestrzenie dzięki panoramicznym oknom lub zasłonom.

Używaj naturalnych tkanin

Naturalne włókna i tkaniny to świetny sposób na zachowanie autentyczności w mieszkaniu. Spróbuj udekorować swoją przestrzeń dywanem naturalnej wełny. Wybierając tkaniny, postaw na odcienie inspirowane naturą.

Powiedz „tak” naturalnemu drewnu

Można znaleźć drewniane meble w każdym stylu (minimalistycznym, rustykalnym, współczesnym). Są to surowe, przytulne i naturalne materiały.

Dodaj rośliny

Najbardziej bezpośredni sposób na wprowadzenie natury do wnętrza. Umieść rośliny w różnych pomieszczeniach swojego domu, ale nie przesadzaj z ich ilością. Postaraj się dobrać odpowiednie rośliny w zależności od światła, jakie masz do dyspozycji i tego, czego potrzebują. Stwórz swój domowy „ogródek” ziołowy, aby cieszyć się świeżymi ziołami przez cały rok. Możesz trzymać je w doniczkach w swojej kuchni i uzyskać wspaniały naturalny zapach. Więcej o domowych ogródkach tutaj. 

Udekoruj dom świeżymi kwiatami

Wybierz ładny bukiet i umieść w odpowiednim wazonie. Albo zbierz kilka dzikich kwiatów, jeśli masz taką możliwość. Nie przepadasz za kwiatami? Postaw na wprowadzenie natury do swojego domu za pomocą tekstyliów, czy to poduszek z kwiatowym nadrukiem, zasłon, ręczników, obrusów itp.

Postaw na styl „marynarski”

Wyeksponuj na swoich półkach i regałach muszle i kamienie, które zebrałeś na wakacjach, czy to na plaży, w strumieniu, czy w górach. Wyeksponuj je, przestawiając jak ogród zen lub wypełnij szklane słoiki naturalnym piaskiem.

Wykorzystaj w pełni potencjał swoich ścian

Oto 3 pomysły, abyś mógł wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba:

Dodaj trochę sztuki. Przejrzyj zdjęcia, które być może zrobiłeś, odwiedzając miejsce przyrodnicze lub zachód słońca, i powieś je na ścianie.
Driftwood. Rusz w drogę i stwórz swój własny dekoracyjny eko-design. Wybierz piękną gałąź lub kawałek drewna, który znajdziesz w naturze i zamień go w swoje najcenniejsze dzieło sztuki. Pomaluj go i powieś. Zapewniam Cię, że Twoi goście będą chcieli skopiować ten pomysł.

Zapach natury

Ostateczny i bardzo skuteczny sposób: połącz swój zmysł węchu z Matką Naturą, używając naturalnych olejków eterycznych, kadzideł lub mieszanki obu. Będziesz miał wrażenie, że jesteś w środku natury.