Decydując się na zakup zmywarki, coraz częściej stawiamy na modele przeznaczone do zabudowy. Takie urządzenia różnią się nie tylko szerokością i pojemnością, lecz także rodzajem panelu sterowania.

Jaka zmywarka do zabudowy lepiej sprawdzi się w kuchni? Z panelem odkrytym czy ukrytym?

W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje zmywarek do zabudowy: z panelem odkrytym lub zintegrowanym. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, mają widoczny panel sterowania. Oznacza to, że front urządzenia zakryty jest płytą meblową, z wyjątkiem wyświetlacza. Można by powiedzieć, że taka zmywarka do zabudowy będzie wygodniejsza w obsłudze. Na wyświetlaczu pojawiają się bowiem dokładne dane o cyklu zmywania, w tym również czas, jaki pozostał do zakończenia programu. Wystarczy zatem rzut oka na wyświetlacz, aby dowiedzieć się, kiedy zmywarka zakończy swoją pracę. Należy jednak pamiętać, że odkryty wyświetlacz będzie znacznie szybciej się brudził, a więc trzeba będzie go częściej czyścić. Natomiast zmywarka do zabudowy ze zintegrowanym panelem sterowania to taka, która ma schowany wyświetlacz.

Zmywarka – front urządzenia

Front urządzenia jest całkowicie zakryty płytą meblową, dzięki czemu zmywarka z zewnątrz przypomina standardową szafkę kuchenną. Dzięki temu, że panel sterowania jest niewidoczny, zmywarka do zabudowy nie zaburza stylistyki wnętrza. Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzą, że ukryty panel jest niepraktyczny, ponieważ za każdym razem trzeba otwierać urządzenie, aby sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia cyklu zmywania.

Na szczęście producenci to przewidzieli i wyposażyli swoje zmywarki w sygnały dźwiękowe i świetlne, które informują użytkownika o zakończeniu zmywania. Zmywarka do zabudowy z ukrytym panelem sterowania pozwoli więc stworzyć spójną, harmonijną kuchnię.