Tradycyjne produkty do sprzątania łazienki, które na ogół kupujesz w supermarketach, nie zawsze mają dobre składy.

Często uzupełnia się je bowiem mocno chemicznymi i sztucznymi substancjami, które potrafią wręcz zatruć organizm i doprowadzić np. do rozwoju alergii. Jeżeli masz w domu małe dzieci, absolutnie nie powinieneś niczego takiego używać.

Zamiast tego sięgnij po zwykły ocet

To on okaże się najlepszym produktem do czyszczenia łazienki.

Z pomocą octu poradzisz sobie z usunięciem wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Tym samym znakomicie sprawdzi się on w roli preparatu przeznaczonego do czyszczenia odpływów znajdujących się w ubikacji oraz umywalce. Pół szklanki sody oczyszczonej zalej więc octem, by wypełnić nim całe naczynie. Roztwór wymieszaj i poczekaj, aż na jego powierzchni utworzy się wyraźna piana.

To właśnie tą pianę możesz wlać bezpośrednio do odpływu, a następnie przelać ją najpierw wrzątkiem, a później chłodną lub zimną wodą. Znakomicie usunie ona kamień i przy okazji pozwoli ci się pozbyć wszelkich niemiłych dla nosa zapachów.

Czasami jednak kamień występujący na armaturze łazienkowej jest tak silny i rozległy, że nawet silna chemia totalnie sobie z nim nie radzi. A tu jednak naturalne środki czystości znów wykazują się świetnym działaniem. W przypadku trudnych do usunięcia plam z kamienia znów powinieneś sięgnąć po zwykły ocet. Wlej całą jego szklankę do miski z gorącą wodą. Następnie od razu zanurz w niej słuchawkę prysznicową i poczekaj, aż kamień sam się rozpuści i odpadnie. Takim roztworem możesz również czyścić inne elementy sanitarne, na których tylko pojawił się kamień.

Octem wyczyścisz również fugi. I to na błysk! Wymieszaj więc pół jego szklanki z taką samą ilością amoniaku i jedną czwartą szklanki boraksu, a następnie rozpuść to wszystko w czterech litrach ciepłej wody. Naturalne środki czystości na bazie octu sprawią, że bez trudu usuniesz każde zabrudzenie z fug. Przy okazji pięknie je nabłyszczysz i sprawisz, że zaczną one wyglądać dużo lepiej niż wcześniej.