Pościelenie łóżka każdego ranka sprawi, że wieczorem będzie Ci łatwiej w nim zasnąć. Ale abyś czuł się naprawdę komfortowo, potrzebujesz czystej, pachnącej i estetycznej pościeli. Zacznij od prześcieradeł, potem spraw sobie miłą w dotyku kołdrę i dorzuć też dużo poduszek o różnych kształtach.

Kołdrę i poduszki oblecz w poszewki – i gotowe!

Niech Twoje łóżko będzie oazą spokoju, do której można wrócić pod koniec długiego dnia. Najpierw zacznij od zakupu ładnych prześcieradeł. Nie musisz wydawać fortuny, aby mieć w domu porządne i miękkie prześcieradła. Najlepiej jest kupić kilka zestawów w sklepie specjalizującym się w wyposażeniu domu. Możesz też udać się do dyskontu, gdzie często można dostać różne korzystne oferty.

Zanim kupisz dane prześcieradło, otwórz opakowanie i pomacaj materiał

Czy jest szorstki niczym papier ścierny? Czy może przypomina tanią hotelową pościel? Nie kupuj takiego produktu. Twoja pościel nie powinna być niskiej jakości. Dobre prześcieradło ma być miękkie, zachęcające i wygodne. Dobierz też jego kolor pod kolor Twoich mebli i pościeli. Gdy już znajdziesz odpowiednie tkaniny, kup kilka zestawów prześcieradeł. Dlaczego? To proste. Jeśli będziesz mieć przynajmniej dwa lub trzy zestawy, nie zużyją się i nie wyblakną tak szybko, co oznacza, że przetrwają wiele lat i przez dłuższy czas nie będziesz musiał kupować nowego kompletu prześcieradeł.

Oznacza to również, że możesz je często prać i wymieniać na świeże. Pamiętaj, by do prania w pralce używać płynu do płukania tkanin. Koncentrat do płukania zmiękczy dodatkowo tkaninę i sprawi, że Twoje posłanie będzie przyjemnie pachnieć. W takim łóżku na pewno miło będzie się położyć!