Pandemiczny okres wyostrzył nasze opinie o środkach ochrony osobistej i wszelkich sposobach walki z patogenami. Jednakże rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekujące, były i są elementami życia codziennego oraz bezpiecznego prowadzenia gospodarstwa domowego.

Dlaczego warto mieć w domu rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe, mimo że ostatnie lata nauczyły nas kojarzyć je tylko z medycyną, są niezbędne również w mniej ekstremalnych okolicznościach gospodarstwa domowego. Akcesoria te służą do zachowania bezpieczeństwa zarówno swojego, jak i tych z którymi mamy kontakt. Są powszechnie używane przez kosmetyczki, tatuażystów, fryzjerów czy kucharzy. Stosowanie rękawiczek jednorazowych wyraźnie zmniejsza liczbę zakażeń, szczególnie w sytuacjach gdzie wymagana jest sterylność.

Na rynku obecne są cztery rodzaje rękawiczek jednorazowych:

– rękawiczki lateksowe, cechuje je trwałość, mogą być przyczyną alergii,

– rękawiczki nitrylowe, są mniej trwałe od lateksowych, ale nie wywołują uczulenia,

– rękawiczki winylowe, są bardzo wytrzymałe, ale mało elastyczne,

– rękawiczki foliowe, są przeznaczone dla gastronomii.

Wybór adekwatnych rękawiczek jednorazowych uwarunkowany jest rodzajem czynność, które będą nimi wykonywane. Rękawiczki lateksowe zapewnia ochronę przed patogenami, środowiskiem kwaśnym i alkaliami. Rękawiczki nitrylowe chronią przed rozpuszczalnikami, alkoholami i patogenami. W gospodarstwie domowym rękawiczki jednorazowe doskonale sprawdza się w wielu codziennych czynnościach. Powinniśmy korzystać z nich podczas mycia naczyń, przygotowania posiłku, bezwzględnie podczas obróbki mięsa i sprzątania kuwety. Również nasza ludzką łazienkę musimy sprzątać przy użyciu rękawiczek jednorazowych, gdyż jesteśmy narażeni na kontakt z drobnoustrojami i substancjami drażniącymi zawartymi w środkach czyszczących. Rękawiczki przydadzą się także podczas zabiegów kosmetycznych i opatrywania uszkodzonej skóry. Przed założeniem rękawiczek jednorazowych należy pamiętać o dokładnym umyciu i osuszeniu rak oraz o skróceniu paznokci. Zdejmując rękawiczkę należy chwycić ją na wysokości nadgarstka i wywrócić wewnętrzną stroną na wierzch.

W rękawiczki jednorazowe można zaopatrzyć się w aptekach i sklepach internetowych, szczególnie tych specjalizujących się w środkach ochrony, dzięki czemu zyskujemy gwarancję jakości produktów. W ofercie https://czystyszop.pl/ znajduje się szeroka oferta rękawiczek jednorazowych, są to modele niejałowe, pudrowe lub bezpudrowe, przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, oczekujących ochrony podczas prac w gospodarstwie domowym, jak i dla placówek medycznych, weterynaryjnych czy zakładów kosmetycznych.

Płyny i preparaty do dezynfekcji

Patogeny występują wszędzie, wystawiając nasz układ immunologiczny na ciężkie próby. Szpitale, bary czy zakłady kosmetyczne to tylko kilka miejsc, w których środki do dezynfekcji są niezbędne. Cechą wyróżniającą skuteczne produkty jest skład, który eliminuje patogeny i ich siedliska. Dzięki temu pozbywamy się całego spektrum czynników chorobotwórczych, nie tylko bakterii i wirusów, ale i grzybów. Środki tego typu nie są skomplikowane w użyciu, mają zazwyczaj formę gotowego płynu, i wymagają jedynie np. zaaplikowania na wybraną powierzchnię. Dezynfekcja jest szybka i prosta. Dostępne w sklepie Czysty Szop preparaty do dezynfekcji służą do skutecznej ochrony gospodarstw domowych i profesjonalnych zakładów. Płyny do dezynfekcji rąk w znaczącym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju niebezpiecznych chorób. Preparaty te posiadają atesty dermatologiczne, nie podrażniają skóry dłoni. Środki dezynfekujące powierzchnie powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami, określającymi czas ekspozycji i rodzaj czyszczonej powierzchni.