Pościel jedwabna na pewno jest pościelą o niezwykłej urodzie i tego nikt nie może jej odmówić. Nie myśl jednak, że to jej jedyna zaleta. Taka pościel upiększy twoją sypialnię i wprowadzi do niej szczyptę luksusu, ale przy okazji zadba też o ciebie samego.

Jedwabna pościel – podstawowe informacje jak o nią zadbać?

Jest ona tak delikatna, że mogą jej używać nawet osoby zmagające się z problemami skóry wrażliwej oraz alergicy, którzy na kontakt ze sztucznymi włóknami często reagują bólami głowy czy nawet wysypką. Pościel z jedwabiu nigdy nie dopuści do wystąpienia podobnych sytuacji. Jedwab to substancja naturalna. Proteina, na której powierzchni nigdy nie osadzą się żadne grzyby czy roztocza. Jedwab uchodzi więc za materiał wysoce bezpieczny i tak samo higieniczny, jednak mimo tego trzeba o niego dbać.

Absolutnie zawsze powinieneś kłaść jedwabną pościel na czyste i świeże prześcieradło. Nigdy nie używaj jej bezpośrednio na nieochronionym niczym materacu, gdyż w ten sposób ryzykujesz przeniesieniem zanieczyszczeń z jednej powierzchni na drugą. Prawdziwy jedwab wymaga też specjalnej pielęgnacji. Jeżeli więc za swoją naturalną pościel zapłaciłeś kilka tysięcy złotych, koniecznie już teraz naucz się o nią odpowiednio dbać, by ten wydatek nie poszedł na marne.

Prawdziwego i czystego jedwabiu niemalże nie da się uszkodzić. Odznacza się on tak wysoką wytrzymałością, wynikającą ze specjalnego splotu włókien, że nawet gdybyś sam spróbował go rozerwać na siłę, najprawdopodobniej osiągnąłbyś marny efekt. A to oczywiście dobrze o nim świadczy. Taka pościel jedwabna dobrze znosi nawet bardzo intensywną eksploatację. Aby jednak była ona zawsze zdrowa i bezpieczna dla twojego ciała, od czasu do czasu mimo wszystko przydałoby się ją jakoś wyczyścić.

Jedwabna pościel? Bądź delikatny!

Rób to w sposób delikatny, dostosowany do delikatności naturalnego materiału. Pościel jedwabną zawsze pierz przy użyciu łagodnych środków. Najlepsze będą te przeznaczone właśnie do czyszczenia jedwabiu. Mocne i chemiczne detergenty mogą bowiem obniżyć pierwotną wytrzymałość materiału.