Gdy w czasie złej pogody dusisz się w czterech ścianach. A może jesień za oknem nie pozwala wystarczająco się ogrzać w małym mieszkaniu lub pragniesz widoku, który jako jeden z niemożliwych do osiągnięcia w mieszkaniu w bloku wielorodzinnym stał się na powrót na wyciągnięcie ręki. Biokominek będzie odpowiedzią na niejeden wieczór na szarej ulicy wśród blokowisk, ale i w domach jednorodzinnych, gdzie nie zdecydowaliśmy się wcześniej na zabudowę kominkową.

Biokominek – co warto wiedzieć?

Biokominek jest urządzeniem, dzięki któremu można bezpiecznie korzystać z otwartego ognia w mieszkaniach i domach jednorodzinnych niewyposażonych w specjalistyczny system wentylacyjny. Poprzez spalanie przypominającego żel środka palnego nie emituje przy tym ani popiołów, ani zagrażających życiu niebezpiecznych związków powstających przy spalaniu innych materiałów wykorzystywanych w kominkach, czy piecach.

Stylizacja takiego kominka może być różnoraka. Od prostych, kwadratowych czy prostokątnych po bardziej wybujałe kształtem paleniska, które poza funkcją umożliwienia ogrzania się przy żywym ogniu mogą jednocześnie stanowić przyzwoity element dekoracyjny. Dzięki jego budowie nie istnieje żadne ryzyko przepalenia się paleniska, a użytkowanie jest w pełni bezpieczne, o ile trzymamy ręce z dala od otwartego ognia.

Takie kominki zaprojektowano do użytku w sposób stojący, czy do możliwości zawieszenia na ścianie lub dowolnym wyznaczonym w tym celu miejscu. Widok żywego ognia, nawet tego powstałego z atestowanych, przypominających żel mazi z całą pewnością przyniesie pozytywny efekt, sprawi przyjemności i pozwoli ogrzać się jeszcze bardziej w czasie słoty. Wersje wyposażone w dyfuzor ponadto kierują ciepło powstałe ze spalania w dowolną wyznaczoną przez nas stronę, tak, że możemy skierować jego strumień, by leciał wprost na nas, siedzących przy biokominku, na kanapie z lampką wina i ulubionym serialem w telewizji internetowej.

Podsumowanie artykułu o biokominkach

Dopóki nie pozwolimy dzieciom bawić się przy otwartym ogniu i samodzielnie zachowujemy wszelkie środki ostrożności i nie stawimy biokominka w często uczęszczanym przejściu, dopóty każdego wieczoru możemy cieszyć się funkcjonalnością tego atrakcyjnego gadżetu, nawet mieszkając w samym centrum blokowiska.